dd

13 Şubat 2011 Pazar

Anne Beni Okuyup Üfler misin?

Baş ağrımın 8. günü. Non-stop gidiyoruz bakalım nereye kadar. En son bu şeyi yaşadığımda acilde omuriliğimden sıvı falan alıyorlardı, amcanın biri cenin pozisyonunda dur diye bağırıyordu! Zira iki kez beyin kanaması geçirdiğimden şüphelenildi. Ne tuhaf be, kendimin beyin kanaması geçirdiğimi düşünemiyorum. Bu tip şeyler hep başkalarına olur ya!

Yarına bitirmem gereken babalar gibi bir temyiz dilekçemin olması nedeni ile geçici olarak yanımda ikamet eden annem, günlerdir başımın üzerinde duran ellerime dayanamayarak, şakaklarıma iki adet patates dilimini bir fular eşliğinde bağlayıp önüme de biramı koydu. (Patates- koca karı ilacı, bira da gevşemem için) Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz dedim ben size!

Avrupai Pehlivan ya da Yerel Samurai kıvamında bir şey oldum şu halimle. Gittim aynada kendimi gördüm, güldüm güldüm, geldim bunu yazdım. Hiç komik olmadı.

Neyse, bu da böyle bir anımdı.

16 yorum:

 1. Yerel samurai benzetmesi beni baya bi güldürdü :)
  Ağrın için geçmiş olsun bu arada

  YanıtlaSil
 2. yarım saat de bir kafa üstü dur iyi gelir

  YanıtlaSil
 3. @Vuslat: Bildiğin çürüğüm! Teşekkür.
  @Rögar: Kafa üstü nasıl durulur ki? Amuda mı duracağım? :) (amuda durmak ne tuhaf lafmış ya bu arada yazınca fark ettim.)

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun diyorum. Allah şifalar versin..


  Kandilinizi kutlarım..

  Bu arada.. Yanınızda taşıyacağımız bir kitap..
  Her derde deva ilaç gibi sakinleştirici bir kitap..
  Bu kitapla ilgili tanıtıcı bilgileri bütün blogçu doslarımla sayfamda paylaşıyorum.

  Memnun kalacaksınız.. Mutlu olacaksınız..

  http://mefkuremiz.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 5. @Profösör: Blog yazınızdaki tanıtıma göz attım. Aslında hepimiz bir çok şeyin farkındayız fakat uygulayamıyoruz. Sorun icraat kısmında. :)
  İyi dilekler için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 6. yazınca bana da tuhaf geldi bende silip kafa üstü dur diye yazdım :)

  YanıtlaSil
 7. @Rögar: yine deli deliyi buldu! :)

  YanıtlaSil
 8. Rögar, bu sabah geçti nihayet! Çok mutluyum, öyle böyle değil. :)

  YanıtlaSil
 9. benim de sol alt göğüs kafesim ağrıyor 3 gündür tırsıyorum

  YanıtlaSil
 10. Oyy. dikkat et kendine! Göğüs kafesi ve civarından korkarım ben. İhmale gelmez.

  YanıtlaSil
 11. dem öyle yaa zaten tırsıyorum kocaman bir bandaj aldım bir sürü şey karıştırıp sürdüm bekliyorum bu arada kaburgam yazmıştım sonra bi tuhaf geldi göğüs kafesi yazdım gerçi buda bir garip ama öbüründen iyi gibi

  YanıtlaSil
 12. "bir sürü şey" koca karı ilacına mı tekabül ediyor? =) Eğer öyleyse bir zahmet doktora alsak sizi? Kendi kendini tedavi yöntemleri genelde psikolojik ağrılar için etkili oluyor benim bildiğim, kaburga ağrısı ne kadar psikolojik olabilir ki, kaburga ya boru değil. Söylenişi bile heybetli.

  YanıtlaSil
 13. yok yok kas gevşetici ve ağrı giderici bişeyler karıştırıp sürdüm
  bana diyorsun ama sanki baş ağrısı çok dravdan bişeymiş gibi alla allaaa sende gitseydin ya doktora hem ben hasta değilim şöyle boşluğumun iki parmak üstü kemiğin araları işte sanki yel girmiş gibi ben böyle inandırdım artık kendimi

  YanıtlaSil
 14. Buradan çıkardığım nihai sonuç: ikimiz de defoluyuz. -Bu arada "yel girmek" deyimini de uzun zaman sonra duydum, içimi bir sıcaklık kapladı, anne eli gibi bir şey dokundu sanki. Hem öyle inandırdıysan sana bi' şeycik olmaz, bu kesin.- :)

  YanıtlaSil