dd

26 Mayıs 2010 Çarşamba

Bu bu nedir bu?

Önce kafa boyutunuza göre ayarlanmış bir mengene ile iki yandan sıkıştırılmaya başlıyorsunuz. Ardından minyatür adamlar ziyaretinize gelip küçük tepinmeler eşliğinde rahatsızlık veriyor. El göz koordinasyonu azalmaya başlıyor. Hemen sonra ense hizasından görünmez bir pehlivan yaklaşarak size el ense çekiyor. Sonra ensenin sağ ve sol yanlarından yukarı doğru iki ışın kılıcı ile boyun bölgesine baskı sağlanıyor.

Evet haftanın sorusu. Bu bu nedir bu?

Haftanın kazananına benden 2010 Little Lulu takvimi hediye! :D
(Kendisini sevmediğimi söylemiştim değil mi!)


Cevap:
------------------------------------
N E R G İ M


**Not: Eskiden bulmaca cevaplarını böyle verirlerdi değil mi? :) Sayfanın hemen altında yer alırdı. Bir de hemen bakıp da cevabı araklamayalım diye harfleri tersten yazarlardı. İyi de a kıt akıllılar "algıda tamamlayıcılık" diye bir şey olduğunu ve siz onu oraya ters yazsanız da ilk bakışta zaten bizim onu düz hali ile okuyacağımızı hiç mi düşünemezdiniz. . .

**Bir de ÖSS çalışırken çözdüğüm testleri anımsadım şimdi. Hemen arkasında yanıtları olurdu. Bir soru cevaplayıp hemen doğru yapmış mıyım diye dayanamayıp bakardım. 3'e bakarken 4'ün yanıtını görürdüm. Bir süre kendimi görmediğime inandırır Allam ne kadar da çok soruyu doğru cevapladım ben böyle diye yalandan mutluluklar yaşardım! Ama olsun sonuçta kendimi mutlu etmenin yolunu bulmuştum, özellikle sınava hazırlık döneminde psikolojinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi! :p E işte daha ne ben de mutlu bir çocuktum! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder